Kadromuz

Y.ATASEV ANA OKULU KURUCULARI

“Sağlıklı ve başarılı çocuk yetiştirmek ekip çalışması ile olur” ilkesi ışığında;

Naci Şahin (Emekli Albay)
Melek Şahin (Kız Meslek Lisesi Mezunu)
Dr. Serdar Şahin (Pediatri) Çocuk Hastalıkları Uzmanı
Neval Şahin (Gazi Üni. Eğitim Fakültesi Çocuk Gelişimi ve Eğitimi)

resim2

NACİ ŞAHİN (Emekli Albay)

resim2

Okul Müdürü NEVAL ŞAHİN

ATASEV ANAOKULU EĞİTİM KADROSU

Eğitim programlarımızın hazırlanması ve uygulanması; ek aktivitelerin düzenli olarak yürütülmesi; okul dışı eğitici etkinlikler ve çevre gezilerinin gerçekleştirilmesi; sağlık kontrolleri ve beslenme programının uygulanması konularında organizasyon ve denetimi sağlayan Okul Müdürümüz NEVAL ŞAHİN’dir. 1968 Kocaeli doğumlu olan Neval Şahin, Gazi Üniversitesi Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Bölümü’nden 1989 yılında mezun olmuş ve okul öncesi eğitimi alanında çalışmalarını sürdürmüştür. Ağustos 2000’den beri okulumuzda müdürlük görevini yürütmektedir.

REHBERLİK

GAMZE SİFOĞLU 1990 İstanbul Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışma Bölümü mezunudur. Okul Öncesi Eğitim Kurumlarında sorumlu müdür ve pedagog olarak görev yapmıştır.İlk-orta ve lise düzeyi okullardaki öğrenci ve aileleriile psikolojik danışman olarak uzun yıllar çalışmiştır. Evli ve 2 çocuk annesidir.Atasev Ailesine 2012 Eylül ayında katılmıştır.

Çocuklarımız gelişimsel özelliklerine göre dört ayrı yaş grubuna ayrılmaktadır. Hazırlık sınıfı, büyük, orta ve oyun grup olarak adlandırdığımız bu grupların programları da birbirinden farklı olarak, eğitmenleri tarafından uygulanmaktadır. Sınıf öğretmenlerimiz üniversitelerin lisans yada önlisans çocuk gelişimi bölümlerinden mezundurlar.

Öğretmenlerimize, mesleki donanımlarının arttırılması amacıyla ; hizmetiçi  seminerlerimiz pedagoğumuz  tarafından düzenli olarak verilmektedir.

BRANŞ DERSLERİMİZ

Sanatsal bilgi ve deneyimlerin çocuklarımızın duygusal – sosyal iletişim ve gelişimlerine olan katkısı nedeniyle, eğitim programımız ek aktivitelerle de desteklenmektedir. Bu aktiviteler İngilizce, Müzik, Pre-bale, Halk Oyunları ve Mental Aritmetik çalışmalarıdır.

İngilizce: Öğrencilerimizin tümünün katılımını sağlayacak şekilde, yaşlarına uygun, şarkılar, oyunlar, kitap saatleri,müzik eşliğinde dans ile zenginleştirilmiş eğlenceli bir etkinlik şeklinde verilen derslerdir.

Müzik : Haftada bir gün öğrencilerimizin tümünün katılımını sağlayacak şekilde, yaşlarına uygun, müzik öğretmenimiz estrüman eşliğinde çocuklara şarkı söyleme zevki yaşatıyor ve  müzik tarihi , besteciler ,enstrümanlar  hakkında bilgilenerek keyifli saatler geçiriyorlar.

Pre-Bale: Çocukların bedensel ve kinestetikgelişimlerini,müzik kulağını  desteklemek amacıyla yapılan dans dersi yaş özelliklerine uygun olarak hazırlanmaktadır.Estetik duyguları geliştirme ,psiko motor gelişimi, sosyalleşmeyi ve özgüveni  desteklemek amaçlı yapılan keyifli bir etkinliktir .

Halk Oyunları: Haftada 1 gün olarak uygulanan ve 5 ve 6 yaş öğrencilerimizin katılımını sağlayacak şekilde Özgüven kazanmasının yanında çocuğun ritim duygusunun gelişmesini,  vücut – göz kordinasyonu gelişiminin sağlanması, sosyalleşmesi, kendi vücudunu tanımasını, psikomotor gelişiminin hızlanmasını, topluluk önünde kendini ifade edebilmesini sağlar.

Mental Aritmetik: Haftada 1 gün olarak uygulanan ve 5 ve 6 yaş öğrencilerimizin katılımını sağlayacak şekildehızlı düşünme becerisini desteklemek amacıyla yapılan öğrencinin sayılarla eğlenmesini amaçlayan bir dersdir.

BİRLİKTE, SEVGİ DOLU BİR EĞİTİM YILI DİLEĞİYLE…

ATASEV ANAOKULU